| SoulSister a întrebat:

Buna seara.
Eu pe tastatura nu am "Print screen" [pentru. ca am laptop]. Alta metoda de a printa screen-ul[nu a trage la imprimanta] nu exista?
Multumesc

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce laptop ai, dar si pe laptopuri exista tasta respectiva, la mine este imediat dupa F12 (pe randul de sus) scrisa PrtSc. Numai bine!

| CybeRAthlete a răspuns:

Diferite programe de captura... sau o gramada... primul care imi vine in minte este SnaigIT. si multe in genul asta.
bafta

| alexgogo a răspuns:

Daca nu ai un buton dedicat print screen, atunci cu siguranta ai un buton Fn, scris cu albastru. Apoi, mai ai niste taste, unde in afara de functia normala scrisa cu alb (exemplu delete, etc) scrie si ceva cu albastru. Cauta tasta pe care scrie Prt Sc, sau ceva asemanator, apesi intai pe tasta Fn si apoi pe acea tasta, si gata print screenul.

succes

| farytale23 a răspuns (pentru alexgogo):

Mersiii big hug Si eu aveam problema asta! big grin

| KellyGreen a răspuns:

Trebuie sa existe butonul Print Screen dacă nu tasta.si eu am laptop si am buton chiar deasupra tastei delete

| Demoiselle a răspuns:

Si eu am tot laptop si la mine Print Screenul este o tasta in partea stanga sus - Stamp R Sist.
Merge?

| Creatsa_1469 a răspuns:

Buna. Chiar acum cautam si eu acest buton. Eu am gasit pe partea dreapta a leptopului unde scrie " fine" si dedesubt "r sist" Apasa pe butonul ala in combinatie cu "fn". Mie mi.a mers big grin.