| Liviu1456 a întrebat:

Buna seara, stiti cum pot afla numele si parola ISP, furnizorul de internet este telekom? O seara buna!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ar trebui sa fie notate direct pe contract.
Sau pe spatele modemului (cu router inclus) primit de la ei.
Daca nu sunt, suna la ei, Serviciul Clienti din judetul sau orasul tau.

Si daca se poate, treci pe Digi.
Platesti la fel (nu stiu cat platesti tu acum, dar Digi are chiar si oferta cu 17 RON, desi nu mai e publicata pe internet, pentru care primesti 300 Mbps. Am intrebat de curand si au confirmat ca mai exista.
Sau 30 RON pentru 500 Mbps)

2 răspunsuri:
| Scorillo a răspuns:

Daca contractul nu este al tau - este ilegal.
daca e al tau - la serviciul clienti, in contractul de furnizare, pe spatele routerului sau e tr.ecut pe ambalajul cu are a fost livrat.
Legal, poti folosi instrumentele de cracare a parolelor doar daca te ajută la descoperirea vulnerabilităților propriilor aplicații sau sisteme

| 94Lucifer94 a răspuns:

Trebuie să fie in contract, dacă ai contractul trebuie să cauți acolo. De pe router ai doar parola la wifi, in schimb dacă routerul trebuie configurat, acolo iti trebuie username si parola, la conexiunea PPPoE