| marcelu a întrebat:

Ieri dimineata mi-a fost instalat internet de la Telekom.
Dau search in browser la 192.168.1.1 si ajung la o pagina unde imi cere:numele de utilizator/parola.

Intrebarea mea estebig grinin ce buzunarel scot eu "numele de utilizator/parola"?
Ar fi trebuit sa mi le spuna persoana care mi-a instalat internetul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prima data cand iti cere aceasta ambele sunt admin.
A doua oara sunt cele prevazute in contractul de furnizare internet.

| marcelu explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat cu "admin" dar nimic.
Contractul l-am citit in intregime si nu este specificat nici acolo.

| Ioandelasal a răspuns (pentru marcelu):

Ma mira acest fapt si eu am avut, in urma cu 4 ani, contract cu Romtelecom si asa am intrat de am facut configurarea router-ului.
Daca nu mai este asa intreba la pei care ti-au instalat internetul.