| T0X1kSkuLL a întrebat:

Urgent! Vreau sa pornesc pc si cand apas pe butonul de power, porneste dar dupa 3 secunde se opreste brusc. Cu doua ore inainte mergea. Ce are? Ce sa fac? Urgent!

Răspuns Câştigător
| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

Cumpara alta Sursa(calculatorul tau nu mai are energia de a porni)

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta de aici. Trebuie cineva care vede. Poate fi sursa dar si oricare alta piesa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se opreste bruac? sau buimac? sau pac pac jiji hahalera ha ha ha zdreanța de jiji.laughing

| doctorandus a răspuns:

Daca i-ai facut flash aiurea, s-a bulit placa mama. Sau daca i-ai facut overclock fara sa te pricepi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa, RAM-ul sau placa de baza. Niciuna dintre cele trei nu poate fi rezolvata "URGENT".

| HHTR a răspuns:

Ar putea fii de la sursa, insa poate fii si de la procesor care ramasa fara pasta termonconductoare se incinge si se restarteaza/stinge automat schimbai pasta termonconductoare daca te pricepi sau daca nu dul la un reparator nu-i indicat sa unbli prin el mai ales la procesor!