| Xscape a întrebat:

Buna seara TPU, am o intrebare.
Momentan am internet de la UPC prin fir. Mi-am cumparat laptop si vreau sa stau cu el in pat, si sa am si internet. Daca imi cumper router wireless, cum se face plata, si tot ce trebuie de stiut daca puteti sa-mi spuneti...
Dau funda, multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Platesti normal, ei nici macar nu au cum sa stie daca ai sau nu router wireless

| gelu1970 a răspuns:

Ai net de la UPC si nu ai router? suna-i si vezi daca ai vreo posibilitate sa ti-l puna ei. poate iti iese mai ieftin. in tarile din vest routerul e gratuit si il pune compania de net

| Xscape explică (pentru gelu1970):

Router am, dar are fir. si nu pot sta cu el in pat. Vreau din ala care emite internet pe o anumita raza. router-ul pe care-l am are fir de conectat la PC, eu vreau sa ma conectez prin WIFI.

| gelu1970 a răspuns (pentru Xscape):

Scrie ce model de router ai. poate are wifi. un e obligatoriu sa aiba antena clasica

| Xscape explică (pentru gelu1970):

Thomson model : TCM420

| gelu1970 a răspuns (pentru Xscape):

E un modem. ai dreptate, un are wifi. iti trebuie un router cu wifi.

| gelu1970 a răspuns:

P.s. laptopul folosit mult timp in pat are sanatatea subreda.

| Petrisor12 a răspuns:

Plata se face in aclelasi mod.