| Pinkriana a întrebat:

Am rămas dintr-o dată fără semnal. Am plecat la bunici, totul bine. M-am întors și acasă am realizat că am rămas fără semnal. Precizez, pe drumul spre întoarcere am avut semnal. Am presupus că e pe moment, in casa la mine nu e semnalul f. Bun. Aceasta sa întâmplat duminică seara. Nici luni nu am avut, dar nu am dat importanta pentru că am stat acasă. Nici marti. Și marți seară m-am hotărât să fac niste investigații.

Am stins/aprins telefonul. Am scos cartela, am verificat. Nici o schimbare. Când mi-am luat telefonul am primit cadou o cartela, așa că am incercat-o in telefon. Surpriza! Aveam semnal. Dar nu vă grăbiți să luați concluziile. Am incercat cartele mea intr-un alt telefon și chici ce? Aveam semnal.
Mă puteți ajuta cu niste sfaturi pentru ami putea folosi cartela mea in telefonul meu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, cel mai probabil, telefonul tau este defect.
Du-l la reparat, daca mai este inca in garantie!

| tril a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai citit? Cu alta cartela are semnal.

| mudokins78 a răspuns:

Setari,sim card, bifate toate căsuţele pentru cartelă.

| serban57 a răspuns:

Ai o problema la telefon, asta-i clar. Mai bine il duci la service. Nu-ti recomand sa te aventurezi prin el daca nu te pricepi, pentru ca mai rau vei face. Mai bine il duci la service.

| Pinkriana explică:

După ce am postat întrebarea am descoperit ca in alt telefon cartela mea arată că are semnal, dar cînd am incercat sa sun mi-a spus "neînregistrat n retea" iar când mă sună cineva nu primeam apelurile.

| Pinkriana explică:

În concluzie, cred ca e cartela.