| Florin001 a întrebat:

PROBLEMA URGENTTTT

Am doua telefoane: Un Nokia 2220s si un Motorola v3

Nokia 2220s bag cartela in el imi zice "Telefon Restrictionat" ii dau Anulati si imi zice" Tastati codul de restrictionare" (am incercat faza cu IME-I cu codul ala de securitate nu merge.

Motorola V3: A umblat nepotumio la el si unde intru in afara de "AGENDA SI APELARE" imi cere un cod din 4 cifre.

Dau FUNDA (+ un suc celor care sunt din Craiova sau Bucuresti)

Răspuns Câştigător
| SolitarHacker a răspuns:

Este Blocat pe o anumita Companie s au Retea... a fost ce l mai probabil cumparate la Abonament. sunt pe net programe de unlock big grin Funda? big grin

| Florin001 explică (pentru SolitarHacker):

Da,la Nokia asa este (am aflat ulterior), Cu Motorola nu stii ce as putea face?

| SolitarHacker a răspuns (pentru Florin001):

Sigur e la fel. vezi ca sunt pe google programe care decodeaza anumite modele de tel de la Motorola (dupa imei) tongue eun nu mai detin programu sad il aveam candva big grin e free big grin