| ANONIMVGB a întrebat:

Buna seara, Va rog mult sa ma ajutati cu această problemă, am o placa video nividia gt210 si nu ii gasesc nici-un driver. Orice driver bag de pe nividia.com nu am nici-o sansa, imi spune ca nu este compatibil, nu stiu de la ce sa fie... am incercat mai multe de pe google fara nici o sansa, daca ma poate ajuta cineva cu un link ceva de unde sa pot lua driverul as fi recunoscător, va rog mult.
Specificatii:
Windows 7 ultimate 64 bit.
4 Gb Ram.
Intel Pentium 4 3, 6 ghz
Va rog sa ma ajutati un link ceva de unde sa pot lua driverele, mentionez ca am incercat si cu iobit, driver buster dar nu imi apare nimic acolo pentru placa sa descarc, va multumesc.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Exista sansa sa iti fie placa efecta, si de asta nu merg driverele.

| NLS a răspuns:

Https://www.geforce.co.uk/drivers

Geforce
GeForce 200 Series
GeForce G210
Windows 7 64 bit
English (UK)
Recommended/Certified

Cea mai noua versiune pe care o găsești e 342.01 din 14 decembrie 2016

Asta ai încercat-o și n-a funcționat?

| ANONIMVGB explică (pentru NLS):

Am incercat si imi spune ca nu e compatibil.

| JicaContra a răspuns:

E laptop?!?
am avut un laptop Sony cu o Nvidia modificata pe care nu mergeau driverele de pe Nvidia ci numai alea de pe site-ul Sony care ma calcau pe nervi ca erau numai pe 32 de biti si laptopul avea 4G ram

| ANONIMVGB explică (pentru JicaContra):

Nu e laptop, e pc

| JicaContra a răspuns (pentru ANONIMVGB):

Atunci NLS ti-a dat exact site-ul care trebuie, daca nu merge de acolo atunci e posibil sa fie defecta si nu se mai semneaza cum trebuie asa ca driverele o vad ca ne-fiind compatibila

| ANONIMVGB explică (pentru JicaContra):

Păi ia fi atent pe cpu z imi vede placa video, pe iobit o vede dar nu au drivere, cand instalez driveru nu e compatibil. Nu inteleg

| JicaContra a răspuns (pentru ANONIMVGB):

Cand se instaleaza driverul, se fac niste verificari mai dure decat simplu nume al driverului, insa cpu-z si iobit citesc numai numele

insa, intra pe site-ul ala a lui NLS si selecteaza ce ti-a spus el, daca driverul ala nu merge atunci chiar nu ai ce sa faci, cel putin eu nu am nici o idee!