| MeridaOcean a întrebat:

am cateva nelamuriri in legatura cu messengerul si skype, de aceea voi pune toate intrebarile intr-una singura deoarece este urgent.happy
1. de ce cand dau sa sun cu video pe skype, eu aud cealalta persoana cu care vorbesc, dar ea nu ma aude pe mine?(am microfon)
2.de ce, la skype, nu imi apar ca utilizatorii s-au conectat?(cand ei de fapt sunt conectati la skype).[ps.nu am setat absolut nimic]
3.recent,la messenger,la video call,aud cealalta persoana foarte incet,iar boxele sunt la maxim.[am verificat,in afara de mess totul se aude clar si tare: muzica, filme, jocuri..etc]

cine poate sa imi raspunda la aceste intrebari si sa-mi explice pas-cu-pas cum sa le rezolv, ii dau funda imediat!

Răspuns Câştigător
| crazylove25 a răspuns:

La 3 la messenger asigurate ca si cealalta persoana are volumul mai tare, se poate ca accea sa fie problema, la 2 poti intra pe Skype la Ajutor -Intreaba in comunitatea Skype, si la 1 intra pe Skype - Apel-Afla mai multe despre calitatea convorbirii apesi acolo si iti va aparea : Ghidul de calitatea a convorbirii, apoi vei apasa-Avem probleme in a ne auzi unul pe celalat - Cealalta persoana nu imi poate auzi vocea si acolo ai 3 puncte pe care trebuie sa le citesti, si eu am avut aceeasi problema si a functionat. Succes! Imi dai fundita?

| crazylove25 a răspuns (pentru crazylove25):

Multumesc pentru fundita, sa imi spui daca ai rezolvat.

2 răspunsuri:
| AlexDu a răspuns:

1. Nu este instalat corect microfonul(skype-ul este foarte pretentios).
2.Deoarece l-ai setat ca esti ''deconectat''.
3.Are o problema persoana cealalta big grin