| Xenoverse a întrebat:

am de gand sa instalez windows 8.1 pe 64 bit, se merita instalarea, daca da sa imi spune-ti parerile despre acest sistem de operare dau funda.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai un pc cu acran tactil Windows 8 este o alegere bună. Dacă nu recomand Windows 10, nu că aș fi fan Microasoft, dar ultima creație chinzească pare să fie ceva mai de domane-ajută, că nu toți au pc-uri all in one.A fost lansat preview-ul pentru clienți de ceva vreme și este practic o combinație între Windows 8 și Windows 7, plus niște chestii furate de la sistemele Linux, cum ar fi desktop-urile virtuale. Windows 10 are avantajul ca are suportul hardware actualizat și vei avea out of the box toate driverele instalate.Succes

| k330sk3a a răspuns:

Este mai rapid decat windows 7, pentru ca foloseste mai putine resurse.Are o interfata noua, dar te vei obisnui rapid cu ea.Problema e ca unele jocuri mai vechi nu merg pe windows 8 sau 8.1.

| DeyCj a răspuns (pentru k330sk3a):

Greșit! Windows 8 folosește mai multe resure ca 7-le, deoarece rulează mai multe procese în backround

| k330sk3a a răspuns (pentru DeyCj):

Am comparat multi-taskingul pe Windows 7 si 8, cu același calculator, iar pe 7 se descurca mai bine.