| helping a întrebat:

Am instalat windows 7 pe un laptop" packard bell " si nu merge internetul.
Am instalat driverul realtek dar nu merge imi cere o parola si nu stiu ce parola sa bag.
Daca stitii vreun link de driver s.au un tutorial.
Dau funda love struck
Scuzatii categoria.

16 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut helping. La windows 7 te poti conecta la internet prin LAN fara parola si fara driver. Dar la wi-fi trebuie sa bagi o parola. Uita-te pe spatele router-ului si o sa vezi parola sau in carticica router-ului.

Sper ca te-am ajutat. O zi minunata iti doresc.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Cum sa se conecteze fara driver? Vrei sa te caftesc? Ce face cu placa de retea fara driver? Iar daca nu are router ii trebuie user si pass...deci? Despre ce vorbim aici?

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

laughing Cum asa? Mie la windows 7 mi s-a conectat la internet prin fir fara driver :o. Am bagat doar driver-ul de la placa video si sunet si merge perfect windows-ul. E daca ia net de la vecinu e treaba lui. Eu ma refeream la net personal. Eu cand imi reinstalez windows-ul bag firul si imi instalez driver-ul de la adapter-ul de wifi si apoi imi descarc driver-ul de la placa video si sunet si merge perfect. Nu este asa la toti? Imi pare rau daca nu este asa la toti. Poate am gresit eu. :[

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Eeee, cand spusai ca-ti dau bataie...
S-a conectat pentru ca ai avut norocul sa stie windowsul driverele pentru modelul tau de placa de retea, da asta nu inseamna ca merge la toti. Unde ai vazut tu periferice care sa mearga fara drivere? Cum comunica partea hardware cu sistemul de operare daca nu prin acele drivere? Ia pune mana si mai citeste ca sa nu te cifulesc!

In plus nu ne pasioneaza ce faci tu! Ai 5 degete la o mana si nu seamana unul cu altul, dar niste calculatoare! Asa ca nu mai face comparatii!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Ahaa. Am trait in minciuna laughing))) Eu asa am crezut + ca am mai instalat windows si la alte pc-uri si tot asa fara driver si de aia am crezut ca e la fel la toti. Vina mea laughing

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Cam asa! happy Nu exista componenta hardware fara drivere, indiferent ca e externa sau interna! Altfel nu ar putea comunica cu sistemul de operare! De nu o sa va pun sa platiti consultatii! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

La o conexiune PPOE nu te poti conecta fara user si parola, treaba asta merge doar in cazul IP-ului fix. Nici prin LAN, nici WIFI si nici prin rugaciuni.

W7 are intr-adevar o multime de drivere dar asta nu inseamna ca le are pe toate. Cand tu te-ai conectat, W7 a instalat automat driverul placii tale de retea pentru ca il avea deja in propria baza de date. Dar asta nu inseamna ca la fel se va intampla cu orice placa de retea de pe planeta.

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

laughing O sa vin la meditati la tine laughing
Multumesc oricum ca mi-ai spus cum sta faza ca si peste 5 ani tot asa credeam laughing M-ai luminat laughing

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

happy Pentru putin!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Ma bucur ca mai sunt asa persoane pe TPU nu de aia daca ai gresit la ceva te fac noob si din astea. Chiar daca ei cu 3 minute inainte sa gresesti tu au descoperit si ei asta de pe google. Tin-o tot asa. Cand cineva are o problema la PC trebuie sa-l ajuti nu sa spui " PC PRAF ARUNCA-L PE GEAM " rolling on the floor
Mi-ai mai raspuns tu la nistre intrebari despre PC-ul meu trascaleta dar ma bucur ca n-ai zis " PC PRAF ARUNCA-L PE GEAM ". Felicitari big grin Am vazut ca multi critica raspunsurile gresite cu " NOOB" aceea persoana si-a dat cu parerea nu i-a spus " acest raspuns este 100% bine si asa sa faci, ca mine " el doar a spus cum crede ca ar putea rezolva problema. Atatia copii se dau smecheri ca au tutoriale mai bune legate de un subiect laughing))

Smecher= de 2 ori pr%#t si odata fra#@rwinking

Clar acuma o sa vina toti copii sa imi zica "noob" cand eu incerc doar sa ajut o persoana care are o problema.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Mersi! Nu zic de PC nimic, ca poate omul nu are bani, asta e. In schimb nu suport puturosii care le e lene sa dea un search pe Google si asteapta sa le dam noi! Asa ca vezi cum faci sa nu calci pe bec ca sunt neiertator! happy

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Da, de exemplu eu caut de 100 de ori pe google. Dar poate nu gasesc nimic.
Pai poate acei puturosi au cautat pe google si au gasit intrebari pe TPU care seamana dar la ei e altfel si ne intreb si ei. Mai bine e sa intrebi pe TPU decat sa te uiti pe un site. Ca pe un site daca nu intelegi ceva cine sa te ajute? Daca scrii in comentarii nu-ti raspunde nimeni. Poate peste 3 ani cand vede un binefacator. Poate. Asa pe TPU daca nu intelegi ceva la un raspuns il poti intreba iar si o sa iti explice happy Dar pacat ca sunt smecherasii aia. Daca nu intelegi ceva iti spun " FRATZYCA eu am dat copy-paste de pe un site de unde vrei sa stiu? " si + ca te mai si injura si te fac sa te simti naspa... Romanu tot roman e big grin

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Eu nu vorbesc de chestii grele, vorbesc de intrebari pentru care gasesti zeci de raspunsuri pe Google, la prima strigare cum s-ar zice! Daca vrei mai vorbim la mine pe site, ca sa nu facem chat aici!
epasystems.ro

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Ok. Vorbim maine ca acuma am de invatat ca maine dau test la mate laughing) Si sigur exercitiile nu vor fii despre " merge windows 7 sa se conecteze la internet prin fir fara driver? " rolling on the floor Multa bafta big grin

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Succes!

| TechGuyTpu a răspuns:

T-T...tu cum vrei sa te conectezi la internet? Nu prin o parola si id?