| Marioana a întrebat:

Buna TPU am instalat windowsu si mi-a disparut partitia D. Cum pot sa o recuperez?
Cine imi spune din ce cauza a disparut?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Te ajut eu! daca ai windows 7 si nu vezi una sau mai multe partitii da click dreapta pe my computer apoi manage apoi disk management! acolo vei vedea partitia ce de obicei nu o vezi! click dreapta pe ea si incearca sa o formatezi sau sa schimbi litera ei! este cam greu sa explic pe de rost, eu avand partitiile functionale si vizibile! nu te descurci, id mess sprintaroiuflorin
poate asa e mai clar! "start - scrii Computer Management, intri in Storage - Disk Management si acolo vezi care este partitia lipsa. Click dreapta - Change Drive Letter and Paths si ii pui o litera."

| Ioan-Paul_Ungureanu_1994 a răspuns (pentru florin1979):

Si daca fac asa, se pierd informatiile de pe hard sau nu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net "partition guru", e un program foarte bun pentru recuperare de partitii si fisiere, in cazul in care nu s-au suprascris date in zona de pe hard disk care le continea.

| Valyvly a răspuns:

Nu o poti recupera.

Cauza: Instructiunile ti s-au neimportante si ai preferat sa le ignori.La scurt timp de la introducerea cd-ului cu windows ti-a aparut o fereastra. Ea continea tipurile de formatare. totala sau partiala. Tu ai ales-o pe cea totala.