| Luci88 a întrebat:

BUNA TPU. Am instalat windowsu-l dar mi-a disparut partitia D in care aveam totul! mai pot recupera ceva cu vriu-n program? ajutati-ma va rog din suflet! Dau fundasad:*:*

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ti-a disparut partitia D din My computer sau o ai in My computer dar e goala?

| Luci88 explică (pentru horia2012):

A disparut dupa ce am instalat windos

| horia2012 a răspuns (pentru Luci88):

Pentru ca nu spui ce sistem ai (xp sau w7), iti spun pentru W7 dar e aproape la fel si pentru XP. Trebuie sa te duci in "disk management".
Start
click dreapta pe "Computer" (my computer)-Manage
Disk Management
In tabelul care iti apare iti arata toate partitiile pe care le ai in PC.
(scoate sticku-rile din USB, daca ai)
-Acuma spune-mi cate partii ai:
(ex. C -100 GB...
Poti face un "print screen" de la buton, deschizi "paint"-comanda "paste"
salvezi ca.jpg si poti pune poza aici:
http://postimage.org/
imi dai link-ul ca sa vad poza.

| FelixDilanMen a răspuns:

Poti da un system recovery... dar nu cred ca va ajuta... incearca oricum

| Luci88 explică (pentru FelixDilanMen):

Unde sa dau? cum? ca nu stiu

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns:

Nu prea cred ca mai poti face ceva...

| DragosM a răspuns:

Nu, din pacate nu se poate recupera nimic. Data viitoare poti face 2 partitii iar in cea in care instalezi windows-ul sa nu instalezi sau sa pui nimic.