| TakeMeHome a întrebat:

Bună TPU.
Am mai pus încă o dată întrebarea asta, am încercat ce mi s-a spus dar tot nu a funcționat...
Am un router wireless de la Romtelecom, care merge pe tabletă, telefon și pc dar pe laptop NU MERGE. Am citit instrucțiunile, tot. am încercat toate posibilitățile dar nu apare cum apărea când mergeam la hoteluri cu wireless sau altele „ Internet connections are available" nu scrie asta :-s am scos modemul de internet din laptop și am încercat și nu a mers nici așa. Vreau să îmi meargă wirelessul deoarece sunt foarte nemulțumită de internetul de la Orange, mulți mi-au zis să nu îmi iau că are o viteză foarte mică, dar mi-am luat deoarece aveam abonament la Orange și nu mă așteptam la așa viteză. mă rog acum nu vreau să vă fac să nu vă luați internet de la Orange doar vă cer să mă ajutați puppy dog eyes. Mulțumesc :3.

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

Deci daca tu te poti conecta la net wireless cu tableta si la acelasi router nu poti cu laptopul, problema este din laptop nu din router. Daca avea routeru ceva nu te puteai conecta cu nimic la el deci verifica laptopul, probabil nu ai driverul de wireless potrivit sau driverul de la placa de retea daca incerci sa te conectezi prin cablu la router. Verifica si la internet options>connections>> sa ai bifat never dial a connection asta daca ai xp pe laptop

1 răspuns: