| anemonik a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Am un card de memorie: "Sandisk Memory Stick Pro duo" de 512MB de la aparatul de fotografiat (Sony) si de ceva timp calculatorul nu mi-l citeste. Il introduc in unitate si dau pe "my computer" dar nu apare. Pur si simplu nu mi-l citeste. Ce e de facut? Nu as vrea sa-l resetez pentru ca am multe poze pe care as vrea sa mi le descarc pe calculator.

7 răspunsuri:
| d33a15 a răspuns:

Foloseste alt pc.sa vezi daca atunci ti-l citeste.

| anemonik explică (pentru d33a15):

Am incercat pe pc-ul unui prieten si mi-l citeste dar pe pc-ul meu nu.

| d33a15 a răspuns (pentru anemonik):

Atunci de pe pc ul prietenului tau copiaza-le pe un stick si apoi punele pe pc-ul tau.alta solutie nu prea vad

| anemonik explică (pentru d33a15):

Pai stii, nu pot merge mereu la prieteni sa-mi descarc pozele...

| K0sti a răspuns (pentru anemonik):

Atunci salveaza pozele acolo si tot acolo dupa ce le copiezi da-i un format! Simplu!

| FetitzaPikaaaChiuuu a răspuns:

Vezi ca cardul de memorie are in partea stanga a lui are un buton. El trebuie sa stea ridicat in sus, stiu pentru ca am mai avut un caz asemanator. Vezi poate asta este problema.
Sper ca te-am ajutat!