| havirneanu a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns! Am un HDD de 500 de gb ce imi scoate niste sunete ciudate... m-am uitat pe youtube si am descoperit cauza. Dupa ce am repozitionat piesa si am montat inapoi carcasa. Am reconectat sursa si ma asteptam sa il gaseasca laptop-ul.Dar se pare ca tot nu il citeste... Vreo sugestie?

5 răspunsuri:
| Janek21 a răspuns:

Vezi sa fie pus cum trebuie, sau sa nu fie uitat la reasamblare anumite compenente.

| havirneanu explică (pentru Janek21):

Mai de pus e pus cum trebuie...

| Janek21 a răspuns (pentru havirneanu):

Daca inainte mergea, iar tu ai umblat si nu mai merge, automat ai gresit cu ceva. Nu strica sa reiei pasii si sa incerci sa nu omiti. Asa se diagnosticheaza o problema cauzata de tine, reluand pasii pe care i-ai parcurs.

| havirneanu explică (pentru Janek21):

Inainte functiona pana sa se auda clicketele alea... Dar dupa ce am scapat de acele sunete...Tot nu mi-l recunoaste

| havirneanu explică:

Pai inainte de a faca acel sunet normal ca functiona dar dupa nu imi mai aparea nimic... am scapat de acel zgomot si tot nimic