| Alis57 a întrebat:

Buna, TPU, am o dilemă, care merita mai mult in 2020 iphone 7 sau Huawei p40 lite? Sunt foarte îndecisa si nu as vrea sa dau banii degeaba, as vrea si argumente, de ce iphone 7, sau de ce Huawei p40 lite

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As recomanda cu ochii inchisi Huawei daca nu ar avea problema cu serviciile google.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici un motiv serios pentru aifon, care se intampla sa fie lansat in septembrie 2016. 16, nu 19! P40 Lite-ul a fost lansat anul asta, in martie. Va mai primi update-uri de soft vreo 2-3 ani, e un model foarte ok pentru banii lui. Problema lui e ca nu vine cu Google Play, asa ca poate ar fi o idee sa te uiti si la Xiaomi si Oppo/Realme.

| Andresso a răspuns:

Iti recomand Xiaomi Redmi note 9 pro.
Are 64mpx, are baterie foarte buna 5000mah(n-o sa moara ca la Samsung), te tine mult.
Sunetul la maxim se aude foarte clar (cand asculti melodii)
Si arata frumos(parerea mea).

Ai link aici, daca te intereseaza:
https://www.pcgarage.ro/......cal-green/

| ValentinGabi a răspuns:

Huawei p40 lite au recenzii bune despre acest telefon si e si apărut de curând

| Sami4041 a răspuns:

Samsung ii intrece se misca bine si rezista in timp plus ca are o gama foarte larga

| Alis57 explică (pentru Sami4041):

Am avut Samsung 3 ani, vreau sa incerc ceva nou

| Dia37Andreea a răspuns:

Avantaje iphone: camera mai buna, Siri, waterproof si dustproof, face ID
Dezavantaje: destul de vechi (2016), ultimul update probabil va fi la ios16 sau 17
Avantaje Huawei: ceva mai rapid, fiind mai nou (2019)
Dezavantaje: nu are serviciile google, are camerele asezate, direct aragaz cu 4 ochi, spatiu de stocare mai mic...
In concluzie iti recomand iphone