| •• a întrebat:

Am o imprimanta Epson DX6050 si am vrut sa fac o copie(alb-negru) dar pur si simplu imi da foaia goala.Stiti de ce? Mentionez ca nu am mai folosito de ceva timp si ca toate cartusele sunt pline. Vro solutie? fundita:X

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca a trecut mai multa vreme (peste o luna) de cand nu ai mai folosit-o, e posibil sa se fi uscat cerneala pe duzele cartusului. Mergi la un service sa-ti desfunde duzele (nu costa prea mult) si rezolvi problema. Se poate face si acasa, daca stii pe cineva care a mai facut aceasta operatiune. Succes!