| mczacky a întrebat:

Buna TPU am o mica problema am luat un mouse si i-am taiat firele ca sa pot sa il fac sa mearga prin usb iar cand am aprins laptopul nu s-a mai aprins ecranul, iar acum laptop-ul mi se aprinde dar nu apare nimic pe ecran nimic nimic ce as putea sa ii fac in afara sa il duc la service.help me

10 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Eu am un mouse optic USB la 4 lei de 2-3 ani.Iti recomand

| HardCore7750 a răspuns:

Nu cred ca e compatibil asa

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Deci...se ia un mouse (probabil pe PS2), se taie firele pentru a se face sa mearga pe USB si apoi ne miram ca am ars laptopul...da, e clar ca ai o problema dar nu e tehnica straight face

| Punkt_Soryn_1989 a răspuns:

Nimic in ce sens? iti incarca wid? sau e mort?
daca nu se aprinde de loc ai facut un scurt cand ai conectat usb improvizat. daca se aprinde si nu iti merge wind atunci vezi tutoriale cum se instaleaza wind si scapi ieftin, cat despre desteptii de mai jos, nu poti lua un virus de la un mouse improvizat nici in 10000 de ani. P.S. daca laptopul e mort nu se aprind decat ledurile. du-te cu el in service de obicei cand un scurt apare in usb cedeaza sursa te va costa 50 lei maxim.

| mczacky explică (pentru Punkt_Soryn_1989):

Nu pot reinstala windowsul nu imi apare nimic nimic nici macar biosu

| bbazadns23 a răspuns:

Poate daca reinstalezi windows-ul o sa mearga big grin parerea mea.

| NeraThePirate a răspuns:

Sfatul meu e decat sa il duci la service si sa dai nu stiu cati bani, da un leu si ia-ti un cd si cauta un windows pe net de la un prieten uite un tutorial aici: http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Iar in privinta mouse-ului te sfatuiesc sa nu mai faci asa si sa cumperi un mouse calumea usb. funda?

| mczacky explică (pentru NeraThePirate):

Nu imi apare nimic nimic pe desktop i-am pus si windows si tot nu imi apare nimic nimic nici macar biosu sa intru

| xAyumi a răspuns:

Cel mai probabil este ca usb-ul bagat in laptop afecteaza ecranul sau ai luat in virus. Sfatul meu este sa iti alt mouse big grin.Ai putea sa faci un control poate e prea murdar. Iti recomand sa-i faci o curatare la un service priceput care sa-l poata curata calumea. Funda?

| xAyumi a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza usb-ului /mouse-ului. Ti-as recomanda alt mouse si un control la un service. Ar mai fi o posibilitate sa aiba ceva placa de baza, sa fie virusat sau sa aiba nevoie de o curatare pe interior. Funda?big grin