| PopMihaelaOlimpia a întrebat:

Bună TPU!
Am o problemă, am o tabletă VONINO și am folosit foarte puțin, de vreo lună sta în cutie, azi când am încercat să o deschid nu a mers. Ce aș putea face?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarca tableta in cicluri de cate 2 ore si pauza de o ora, in mod repetat (de chiar 3-4 ori).
Daca ai noroc, atuni isi va reveni bateria.
Daca nu, atunci o poti arunca (nu merita reparat).

| darrio2007 a răspuns:

Sa-i incarci bateria.

| meli120 a răspuns:

Buna.
Am avut vreo 2 tablete VONINO, amandoua s-au stricat dupa putin timp. Poate noile generatii sunt mai reusite, dar la cele 2 s-a umflat bateria dupa cateva luni fara vreun motiv.
Noroc ca erau primite.
Bafta cu tableta, poate te mai tine totusi ceva timp. Verifica daca ii descarcata, altceva nu prea poti sa ii faci.