| anooonyyym a întrebat:

Am o problema.Am windows xp sp2 si la un momentdat nu mi se mai deschidea windowsul.Adica mi se incarca si dupa ce imi aparea windows xp profesional se incarca putin si se restarta.Adica inca numi aparea desktopul.Precizez ca inainte sa se intample asta eu imi instalasem 2 antivirusuri si mi se bloca pc-ul... un prieten mi-a spus ca nu e bine sa fac asta si m-a sfatuit sa intru in safe mod(adica atunci cand se deschide pc apesi F8 si iti apare un meniu)si sa sterg unul din antivirusuri.Am facut asta dar am mai sters si alte chestii in safe mod.Precizez ca am incercat sa-mi instalez service pack 3 in safe mod si am reusit dar tot nu a mers.Deci ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Reinstaleaza Windowsu si puneti XP SP3 antivirus puneti doar unu singur acesta sa fie Avast si este ok

| anooonyyym explică (pentru itsoft):

Mersi.dar nu este alta varianta in afara de reinstalarea windows?

3 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Eu zic ca nu merita funda!

| djdani1 a răspuns:

Eu zic sa faci un ch disk pe o unitate unde ai windowsul.Este din cauza hdd-ului.Incearca sa schimbi firul de date al hdd-ului sau sa il scoti din pc iar dupa sa il pornesti. Dupa il inchizi si pui hdd unde era.
In legatura cu antivirusul eu iti recomand kav 2012 si daca vrei iti dau si licenta(dar numai intre noi)winking