| Verne a întrebat:

Am o problema cu conexiunea la internet, mi-am reinstalat windous-ul fara probleme, am un router Tenda 300Mbps, cand am intrat in Explorer am scris IP-ul acestuia dar nu a functionat ( cannot display the webpage) precizez faptul ca imi merge internetul pe mobil care este conectat la router, pe mobil pot sa intru pe pagina router-ului, am descarcat pe mobil Firefox si l-am instalat pe PC, am incercat si acolo cu IP-ul (nu a functionat), am incercat sa imi aflu IP-ul cu ipconfig... Nu imi apare. Am m-ai avut problema asta dat am uitat cum am rezolvat-o. P.S
Am Windows XP si internet de la RDS, dar nu este de la ei problema, dau funda!, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce legatura are instalatul de Windows cu routerul? Absolut nicio treaba!

| halogen001 a răspuns:

Poate nu e conectat bine calculatorul la router. Calculatorul se pune la una din cele 4 mufe galbene, nu la cea albastra. La cea albastra se conecteaza cablul de la internet.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chemi pe cineva sa configureze pc-ul. Nu in IE se face configuratia ci dand click pe conexiunea de jos de langa ceas si acolo se face configurarea precum scrie in manualul de la router.