| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna tpu..am o problema cu Microsoft security essentials.
E cu licenta, dar acum s-a dezactivat scrie : Microsoft Security Essentials reports that is turned off. Microsoft Security Essentials has not provided Security Center with a programme to fix this issue".
daca ati avut si voi problema asta, imi spuneti va rog cum sa il pornesc? nu apare nicaieri un buton sau ceva de genul asta sau sa scrie pe undeva „turn on".
si windows firewall si windows defender merg bine.

ps:scuze categoria

5 răspunsuri:
| Fatayou a răspuns:

Reinstaleaza windowsul sau microsoftul ala! sper sa te ajute sfatul meu! funda?

| MasterOfDisaster explică (pentru Fatayou):

Multumesc pentru raspuns, dar asta a fost cu vreo 2 luni in urma.
Si un mic sfat: nu incerca sa ajuti pe altii daca nici tu nu stii despre ce e vorbawinking.Ma refer la faptul ca nici nu stii ce e Microsoft Security Essentials.

| Fatayou a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Da e adevarat! am gasit-o dupa ce am raspuns la o intrebare! mersi pentru sfat! am si eu o intrebare pentru tine! unde gasesc acest Microsoft(adica ce culoare are, fiecare are cate o culoare)si la ce foloseste?

| MasterOfDisaster explică (pentru Fatayou):

Microsoft Security Essentials e un antivirus.Si eu il am cu licenta, cumparat.Adica nu descarcat despre cine stie ce site-uri, si nu e trial (adica doar 30 de zile).
Nu vad de ce e relevanta culoarea...

| Fatayou a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Prin culoare ma refer la ex Microsoft world documents are culoarea albastra, XL culoarea verde si powerpoint are culoarea portocalie! credeam ca te referi la Microsoft(programu ala unde sa scrii)!