| Andras95 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu placa video mai bine zis cu chipsetul GPU sta idle la 30 de grade si chipul sta idle an 56 de grade desi nu face artefacte pe ecran cand intru intr-un joc sau un film gata dupa 5 minute da rateuri da artefacte si dupa 2 minute apar mai multe.Eam pus 3 coolere de 2000RPM si e pus si originalul credeam ca vrea racire desi nu pot face nimic cu racirea am demontato am curatato pusa pasta din nou am ancercat si cu un heatstink dela procesor ficsata bine pe placa nici asa numai stiu ce sa fac. celmai bun raspuns dau funda.

Răspuns Câştigător
| Sory8 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te asiguri ca nu ai vreun virus mare care iti poate juca farse si in al doilea rand vezi sa nu o arzi daca e problema cu incalzirea
Eu zic sa mergi la un service si sa i zici problema ta
Daca placa nu e foarte buna gen 1GB DDR3 eu zic sa iti iei alta ca nu e scumpa si in plus poate iti iei una mai buna sper ca te-am ajutat!

| Andras95 explică (pentru Sory8):

Am uitat sa zi ca placa video e ati radeon x850 pro 256mb 256bit si faceam si gameplay nu avea nimic desi GPU e 40 de grade cand joc chipu 70 de grade cum intru intr-un joc desi dua 2 minute cum ancepe jocu urca treptat cu 3 grade nupot juca nici mario

2 răspunsuri:
| Sory8 a răspuns:

Atunci schimbo sau duo la service