| Gebster a întrebat:

am o problema cu unele programe de exemplu:

Nu pot dezinstala din Control Panel, dau click dreapta unistall, se incarca si Nimic!, Dupa aia cand incerc sa pornesc un program imi da eroarea :

- la orice program pornesc scrie...

The version file is not compatible with the version of windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32bit) or 64x (64bit)

Va rog frumos ajutati-ma, :-(

Funda.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| Gebster explică (pentru Ioandelasal):

Ioandelasal, Eu am incercat toate variantele care le-ai propus, insa nici una nu merge.:/
sa-i spun care este treaba: Ma duc la Control panel, dau click dreapta pe un Program anume, Se incarca putin, NIMIC!, cand incerc sa deschid un Program Boom eroare,

The version file is not compatible with the version of windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32bit) or 64x (64bit)

Toate Programele le-am pe 64 biti, daca nuIncercam sa dezinstalez acel program nu mai aveam aceasta problema..., Nu pot scapa de acel Program!
La antivirus spunea: Neshta de vreo 6 ori, nu stiu ce sa ma fac.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gebster):

Ce program ai incercat sa dezinstalezi?

| DavidOsam a răspuns:

Ca sa dezinstalezi programele respective incearca CCleaner (google it), iar la programe iti spune asa pentru ca (cel mai probabil) ai windows x64, iar programele sunt pe 32. Asta o rezolvi cu o reinstalare de windoes, dar sa ai grija ca windows-ul sa fie x86.

| Gebster explică (pentru DavidOsam):

Toate Programele le-am pe 64 biti.

| DavidOsam a răspuns (pentru Gebster):

Atunci inseamna ca tu ai windows-ul pe 32 si iti trebuie programele pe 32(x86).
Daca zici ca iti spune ca ai Neshta, baga-ti un antivirus si fa un boot scan.