| Dani21Dany a întrebat:

Am o problema la download. Cateodata am viteze de pana la 10mb/s cand downloadez iar altadata am 100kb/s.
Cum as putea sa fac sa am o viteza de peste 1 mb/s MEREU.

Răspuns Câştigător
| tudorlascu a răspuns:

Cam greu. Depinde viteza de 3 factori:
1.Viteza retelei tale(RDS; Romtelecom etc.)
2.Viteza si distanta la care se afla serverul(daca tu ai viteza de 1mbit/s si serverul 100kbit/s atunci viteza va fi de 100kbit/s)
3.Configurarea setarilor.
Poti folosi un program(Internet Speed Booster, Internet Download Manager) ca sa ai viteza mai mare.

| Dani21Dany explică (pentru tudorlascu):

Mersi. Imi dai si mie un program gratis care sa si rezolve problema dar 1 sg pls

| tudorlascu a răspuns (pentru Dani21Dany):

Net speed booster. Il descarci de la:
http://net-speed-booster.en.softonic.com/download
sau
Internet Cyclone
Poti sa le cauti pe Google pentru cea mai noua versiune.:)

6 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Daniel fii atent asta e de la net.Cati sunt pe el, cat de repede se misca etc.Cica e de la seedlaughing.Cu atat sunt mai multi cu atat se misca mai greu.Si conteaza si cata viteza re netul tau.

| Dani21Dany explică (pentru Bogdan4688):

Da ma fix asa e ca tinelaughing asta stiu cat de multi sunt dar cum sa mearga cu 8mb/s acum si peste 5 min 100kb/s hai ma lasi

| Dexterw a răspuns:

Asta este de la net. happy! Suna`i si intreaba'i pe ei.

| george206 a răspuns:

Depinde de seed.