| Mmaannuu111 a întrebat:

Am o problema la monitor, cand ii schimb frecventa pe 144 imi apar niste dungi roz pe ecran, dar asta doar in windows. De exemplu am intrat in cs go si imi rula si pe 144 dar cand ies din cs iar incepe sa aiba acele dungi. Nu stiu care este problema o fi stricat dar nu-mi dau seama.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce monitor ai? Cu tub sau lcd/ led?

| Mmaannuu111 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Led am, da tu ce monitor ai? 4:3 5ms? are tubu mai mare ca unitatea?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Led am si eu

| sierra1 a răspuns:

Nu duce monitorul tău frecventa aia in orice aplicație și rezoluție, coboar-o!

| Mmaannuu111 explică (pentru sierra1):

Cum sa nu ducă? laughing)))) dacă nu ducea nu mai scria 100 120 si 144, normal ca el duce dar de la o. bucata de timp. face figuri

| sierra1 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Duce dar face figuri zici? Deci NU DUCE!

| Mmaannuu111 explică (pentru sierra1):

Omule, el merge perfect dar de la o bucată de vreme când setez 144 hz imi apar niște linii roz

| sierra1 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

" Mmaannuu111: merge perfect dar apar linii roz."

Incă odată, NU DUCE! (nu te apucă râsul și pe tine citind ce scrii?)

| Mmaannuu111 explică (pentru sierra1):

Frate când e setat pe 60 merge perfect dar a început sa facă figuri la o frecventa mai mare. Știi cum sta treaba cu frecventa sau vrei sa ți explic ca vad ca nu te duce capul cu nimic, eu întreb poate știe cineva si vii tu să-mi spui "frate dacă nu duce la 144, nu duce ". Țin sa te anunț ca până acum 4-5 ani nu mai știu ducea. Măcar mie mi-a mers 144winking

| sierra1 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Tot ce spui e la timpul trecut: "mergea", "mie mi-a mers" etc.

Admite să e pe moarte și nu mai duce. Punct

" Mmaannuu111: vad ca nu te duce capul cu nimic" - e clar că te uitai in oglidnă când ai râgâit asta

| PainTech a răspuns:

Ai driverele la zi?

| Mmaannuu111 explică (pentru PainTech):

Asta chiar nu știu sincer

| Andresso a răspuns:

Probabil e de la placa video, ce placa video ai? Daca e veche sau cu mici probleme e de la placa video, de la monitor in niciun caz nu e.
Incearca sa instalezi alte drivere ale placii video si vezi daca mai face.
Daca ai o placa video overclockata poate sa fie si asta o cauza, scoate-i overclock-ul (daca i-ai dat overclock, daca nu i-ai dat las-o asa).

Cel mai posobil e de la placa video, sa stii, nu zic prostii.