| Mihaela2023 a întrebat:

Bună TPU, am o problema pe Facebook, contul meu a fost dezactivat şi cand ma conectez imi cere sa trimit o poza cu act de identitate, sa verifice daca e identic cu datele de pe Facebook.
Le-am trimis poza dar contul meu nu a fost activat.
Aveți idee cât timp voi aştepta şi daca imi vor reactiva contul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce poza le-ai trimis?
Fiindca ce-ti cer ei nu-i o poza, este UN ACT DE IDENTITATE care are si poza (precum buletinul sau pasaportul), ca sa se vada clar numele, prenumele, data nasterii si poza ta, ca sunt exact cele declarate de tine in contul de FB>

| Werrich a răspuns:

Buna, eu astept de 2 ani sa imi reactiveze contul si nimic. Plus ca chiar Facebook spune ca din cauza pandemiei nu sunt suficienti moderatori disponibili si prioritatile lor sunt altele.

| ReignForest a răspuns:

Și al meu a fost dezactivat din cauză că nu am intrat în alea 30 zile și mi l-am făcut cineva, dar ei nu cer poză cu tine și un document(poză) eu am așteptat câteva zile