| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile mi s-a dezactivat Facebook-ul,pe motiv ca am incalcat ceva standarde de comunitate(nu am facut nimic rau).Tin sa anunt ca in zilele astea s-au mai dezactivat ceva conturi de FB. Am dat sa ma conectez imi scrie,,Confirma-ti identitatea,, am dat pe,, incepe,, si imi scria contul tau a fost dezactivat, am trimis formular la Facebook cu buletinul si numele si emailul(datele din buletin coincid cu cele de pe Facebook), in cat timp o sa primesc un raspuns de la ei? Mi-au zis ca o sa verifice si ma vor contacta ulterior.

3 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Probabil s-a întâmplat asta din cauza numelui, politica Facebook-ului spune că trebuie să-ți scrii numele și prenumele REAL, nu nickname etc.

| whiteNblack a răspuns (pentru gothicbat):

Numele real l-am scris, am specificat ca toate datele coincid

| gothicbat a răspuns (pentru whiteNblack):

Ciudat... nu ai primit un email sau cevă în care să-ți explice motivul?