| Andrada98M a întrebat:

Buna TPU
Am o tableta Serioux si de aprox o luna nu mi se mai deschide Magazin Play.
Cand incerc sa il deschid imi zice "Din pacate, Magazin Google Play s-a oprit" si ma lasa sa dau doar pe "Ok"
Celelalte aplicatii "YouTube", "Yahoo", jocurile merg.
Ce as putea face? nu vreau sa il duc la magazn sa imi restarteze tablta sau ce sa faca cu ea.
Funda

Răspuns Câştigător
| Gamer2000 a răspuns:

Du-te in setari, apps, running si selecteaza google play store apoi apasa stop si incearca sa intrii din nou

4 răspunsuri:
| bDaniel a răspuns:

Poti incerca sa dezinstalezi Magazin Google Play si pe urma sa il instalezi din nouwinking

| Andrada98M explică (pentru bDaniel):

De unde il pot reinstala? Nu l-am gasit nicaieri

| Gamer2000 a răspuns (pentru Andrada98M):

Du-te in setari, apps, running si selecteaza google play store apoi apasa stop si incearca sa intrii din nou

| bDaniel a răspuns:

Pai cauta pe google si fa conecxiune la tableta cu pc si il downloadezi dupa gooogle, com. Iti faci cont si dai pe la aplicatii si il gasesti tu acolo daca nu merge instaleaza alte apps ca si magazin play!

| DenyBuby a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si tableta mea e in romana si am dezinstalat aplicatia si am instalato din nou si tot asa imi zice.:C