| NuAmNoroc a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema.Mi-am cumparat un laptop din Anglia i7 Acer ASPIRE 5942G si am o mare problem laptopu ruleaza bine numa cand ma pun sa ma joc un joc ce are cerinte mai mari se supra incalzeste si se stinge in decurs de 30min ce ar trebui sa-i fac? l-am desfacut si l-am curatat si tot degeaba ce-i care se pricep sa-mi dea un sfat ar trebui sa umblu in BIOS sau? va multumesc!

3 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

E normal din moment ce are cerinte mai mari. Este bine sa iti iei cooler si se raceste mai repede procesorul/nu se mai incalzeste asa repede dar preferabil este sa nu mai joci jocuri cu cerinte superioare caci s-ar putea sa prajesti placa video sau chiar placa de baza, desi nu-mi pot imagina un joc care poate cere ceva superior unui i7. straight face

| SouLIce a răspuns:

Ar trebui sa schimbi pasta termoconductoare si sa ii pui un cooler
http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/deepcool/n400/

| robytoby a răspuns:

Trebuie sa-i schimbi pasta termoconductoare, la procesor si placa video. Ceva nu este in regula cu sistemul de racire.