| CastiCuMicrofon a întrebat:

AM si eu o intrebare: Care stie cum pot sa rezolv o problema la calculator? Nu stiu cum sa fac ca laptopul sa imi recunoasca un dispozitiv USB. Imi apara eroare la: PCI Simple Comunications Controller. Imi trebuie sa gasesc acest program deoarece pe laptop nu am internet. Daca as fi avut l-as fi putut instala.

Funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai driver pentru dispozitivul tau USB si de aceea iti apare eroare. Driverul se descarca si instaleaza automat din retea si cum tu nu ai internet nu se poate instala. Te duci intr-o locatie cu internet si apoi conectezi dispozitivul la internet si instalezi driverul. Fara internet nu faci nimic.

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

S-ar putea sa fie o problema legata de curentul pasiv care ramane in piese chiar daca tu stingi pcul. Acesta ar putea duce la conflicte, de aceea trebuie sa inchizi pcu si sa ii scoti alimentarea si sa il ti 5 minute fara.

Fa aceste lucruri in cazul in care inainte mergea dispozitivul. Daca nu mergea. nu stiu.

Tinand cont ca ai laptop o idee ar fi sa ii scoti bateria.

| DjFlood a răspuns:

Eroare din windows.vezi ca se gaseste un pack pentru usb-uri sa le instalezi.