| bobik91 a întrebat:

Mi'am achizitionat de curand un laptop bun cred eu Acer Aspire 5742ZG. Si am windows 7 x64 bit instalat. Am dat sa faca sistem rate-ul si mi-a iesit 4. 0 straight face
Am la procesor 5. 8, memory ram 5. 9, gameing graphics 6. 4, primary hard disk 5. 9 si la graphics(desktop performance with windows aero) 4. 0 ce naiba. si la toate astea imi face media de 4. 0 cum vine asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face o medie, se ia componenta ce-a mai slaba si aia iti reprezinta rate-ul general.Cum tu ai la graphics 4. 0 aia s-a luat ca fiind ce-a mai slaba si de aceea ai asa un rate-ul asa mic.Nu-ti fa griji eu am rate-ul 3. 0 rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rate*

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Are placa video integrata si "te trage in jos".

| bobik91 explică (pentru Intruder19):

Pai cum asa? ca la placa video la game graphics zice ca e cea mai mare...si imi merge si cel mai nou joc pe el...

| DoarImpreuna a răspuns:

Nu e medie dragilor e notă si iDorian zice bine. Cea mai mică valoare dă nota. Nota e corectă atât e system rate-ul.

| Roxin a răspuns:

Nu te lua dupa ratingul ala.Acelasi model am si eu si imi arata la fel. E doar un bug.Nu iti face griji.Media o poti face tu matematic. O zi buna!