| Mokolinho96 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. Mi-am cumparat un computer cu sistemul de operare linux si vreau sa stiu daca pot sa il schimb, adica sa ii pun un alt sistem de operare de exemplu:windows 7 se poate? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DreyP a răspuns:

Desigur ca se poate, po-ti pune ce S.O vrei in pc-ul tau, ba chiar le poti tine pe aman2 sau cate S.O vrei.
Daca vrei sa bagi doar windows si nimic mai mult cand instalezi windows-ul in meniul cu partitii dai format la tot hardisk-ul apoi iti faci partitiile dupa bunul plac.
Daca vrei sa ai Linux si Windows foloseste Hiren´s Boot, Gparted, etc.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Eu prefer linux-ul, dar poti sa-ti instalezi ori ce windows doresti!

| charleslouboutin a răspuns:

Evident ca se poate. Totusi nu vad de ce ai vrea sa treci de la linux la prostia aia de windows.dar ma rog, e alegerea ta. De putut se poate.

| Antonio23 a răspuns:

Da. dar merge mai bine doar cu un sistem de operare

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Daca ai tastele cu f1, f2, pana la 10 intra in bios si se poate

| Yukii987 a răspuns:

Se poate desigur dar depinde daca pc-ul tau suporta windows 7, cauta pe google requirements windows 7 si vezi daca ai hardware-ul necesar sa duci un asemenea sistem, ca nu este aceeasi treaba ca linux si xp :p