| Blayan18 a întrebat:

am si eu o problema la calculator.De ceva timp observ ca se blocheaza la un interval de 30 sau 40 de minute. Se blocheaza odata cu totul... dupa 5 secunde sonorul se aude in continuare pret de 5 secunde si apoi se blocheaza iar cu totul. Asa face mai mereu, se blocheaza de doua ori una dupa alta, iar dupa prima se aude putin sonorul.Am curatat si unitatea de praf, dar nimic efectiv..si nu am idee ce as putea face! Acord Funda!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna. Cam ciudata problema. Probabil ar trebui, pe langa praf, sa fixezi si sa misti putin de componente, sa te asiguri ca fac contactul potrivit (desi sigur fac, dar sa fie).

Pe langa asta, ai putea incerca sa reinstalezi Windowsul.

Dar inainte de aceasta problema, s-a intamplat ceva? Sau pur si simplu deodata.

| Wr3nch a răspuns:

O reinstalarea de Widnows. Daca ai facut asta deja sau face la fel dupa o vizita la service e singura solutie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi temperaturile la procesor

| Bellegar a răspuns:

Cum a zis si Wr3nch, incearca sa reinstalezi windows-ul, daca ai windowsul instalat pe SSD acum, ti-as sugera sa incerci sa il instalezi pe HDD, sau invers. Incearca si sa cureti placutele RAM, poti cauta un tutorial pe Youtube, nu este greu, iti urez multa bafta, si imi pare rau, stiu cum e sad