| Eu93llr a întrebat:

Am si eu o problema. Tatal meu si-a cumparat acum ceva timp un laptop la mana a2a, fara cd cu drivere. Am incercat sa ii instalez windows xp dar neavand driverele nu imi merge internetul, chiar daca am de la RDS si am facut o conexiune noua unde am introdus username-ul si parola, dar degeaba. Ce trebuie sa fac. Are un un procesor de 1500 Mhz si 512 MB RAM. Windows 7 nu pot instala. Deci care ar fi solutia. Daca stiti vreun windows cu tot cu drivere va rog sa imi spuneti si daca se poate si un site de unde sa il pot descrca. Va multumesc. Funda pentru cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| HaKa93 a răspuns:

Http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Toshiba&m=Satellite%20M30&id=1154&l=en aici este tot ce vrei pentru laptopul tau

13 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu este official Windows XP cu drivere.
Instaleaza xp SP2, chiar SP3 si descarca asta gratis:
http://drp.su/download.htm
(alegi varianta asta:
"DriverPack Solution 13 build for DVD"
Este o imagine ISO, o treci pe un DVD cu orice program ai.
Bagi DVD-ul, el scaneaza si instaleaza toate driverele care trebuie.

| HaKa93 a răspuns:

Spune-mi ce model de laptop ai si iti dau un link cu toate driverele. marca si modelul(seria)

| Eu93llr explică (pentru HaKa93):

Toshiba SMS30-334
Model no. PSM30E-0RU29-GR
Serial NO. X3547367G

| HaKa93 a răspuns (pentru Eu93llr):

Seamana cu asta? https://www.google.ro/......ps?/search

| Eu93llr explică (pentru HaKa93):

DA

| HaKa93 a răspuns (pentru Eu93llr):

Http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Toshiba&m=Satellite%20M30&id=1154&l=en aici este tot ce vrei pentru laptopul tau

| LarisaStanciuu a răspuns:

Du-te la un prieten si descarcati pe cd drivele de la procesor placa video, placa de sunet, placa de baza, si la internet trebuie sa ii suni pe aia de la RDS
Bafta! :*

Funda?happy

| BadSirChaos a răspuns:

Ai incercat sa conectizi laptopul direct la internet (bagi firu-n el), e buna ideea cu luatu driverelor de la prieteni, multa bafta sper ca ajuta si ideea mea.

| andreiGT a răspuns:

Ai incercat sa conectizi laptopul direct la internet (bagi firu-n el), e buna ideea cu luatu driverelor de la prieteni bafta

| LuckyStar15 a răspuns:

Buna in primul rand ar trebui sa stiu ce model este Acer thosiba sau ma rog marca modelul si cauti pe pagina producatorului placa de retea daca instalezi aceea apoi poti instala si restul, eu unu pentru situatii de genu am un driever universal lan, sau poti folosi driever pack solution este foarte ok

| LuckyStar15 a răspuns:

Salut cel mai ok program care ajuta in procent de 100% este driever pack solution SUCCES
http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Acer&m=TravelMate%20C110&id=3856&l=en

| bogdam a răspuns:

Dupa cum bine observati, accesul la internet nu este o problema. Deci, da, intri pe site-ul producatorului(marca laptop-ului) si mergi la sectiunea; Support(and drivers);.