| IonutZ3737 a întrebat:

Am telefonul Samsung galaxy gio care are android 2.3.6 si am vazut pe internet ca il pot face android 4.0. Am incercat sa il fac si cand am dat sa se roboteze nu mai pornea telefonul. Il am de la firma din Italia TIM si nu mai porneste telefonul adica cand porneste scrie Samsung apoi scrie TIM si apoi se incarca si se tot repeta. Sper ca ati inteles. Va rog ajutati-ma. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Nimic,poti sa il arunci linistit la gunoi.
Ai distrus softul facandul iremediabil.
Poti sa te duci cu el la un service gsm sa iti incerci norocul dar raspunsul va fi "vom incerca dar nu stim daca va functiona".
Telefonul nici nu are update pentru 4.0.4,ce ai vazut tu pe youtube erau update neoficial.

Deci mai pe scurt ai bulit softul facandul iremediabil si ai pierdut garantia din cauza ca ai pus update neoficial

| Sarah15is a răspuns:

Daca vrei sa actualizezi un telefon trebuie sa vezi mai intai daca poate fi actualizat.NU Folosesti o prostie de tutorial de pe net si dupa nu iti mai merge telefonul, trebuiea sa da i la actualizare telefon si daca putea fi actualizat da, dar daca nu nu.Acu poti sa l arunci la gunoi, ai stricat softul.