| AlexDinTimis a întrebat:

Am un Asus x550c cu Windows 8 pe el. Vreau sa instalez Windows 7. Ma chinui de vreo 3 ore sa aflu pe ce trebuie sa apas ca sa imi vada DVD-ul cand ii dau restart. Nu inteleg. Am copiat pe DVD Windows-ul, l-am facut si prin Nero si prin Power Iso. Am creeat si un usb bootabil. Nu reusesc in nici un fel. Am intrat in Bios si am pus dvd-ul sa fie primul acolo unde trebuie si etc. Tot in Bios, la Save&Exit, am dat pe dvd-SH nu stiu si imi spune sa introduc un DVD cu Windows-ul, dar este introdus. Ce pot face? Multumesc!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Când il bagi in power iso uitate jos la stanga trebuie sa scrie : Bootable image! Daca scrie : Non bootable atunci acel Windows NU este bun!
Descarca unul in format ISO apoi arde-l pe dvd cu power iso, pentru ca power iso il face bootabil NU da gres ca nero sau mai stiu eu ce... Bafta!

| AlexDinTimis explică (pentru lpavel):

Am gasit CD-ul vechi cu windows 7, cel care merge. La fel, nu face nimic.