| CreEppY a întrebat:

am un laptot cu Intel i5 care are Intel hd graphics 4000 integrat. Eu am o placa video nVIDIA 610 M dar graficile mele sunt tot alea integrate, Intel hd graphics 4000. Cum pot schimba sa folosesc nVIDIA? Mersi frumos si sper ca ati inteles.

1 răspuns:
| CrazyRat a răspuns:

Click dreapta pe shortcut-ul de la orice joc de pe desktop "Run with graphic processor" - "Change Default." "Mange 3D Settings" - te duci la Tab-ul "Global Settings" si ai "Preferred graphic." selectezi "High-performance NVIDIA." ii dai Apply si intri normal in joc