| BigTiger a întrebat:

Buna TPU.
Am un notebook Acer Aspire ES1-512 care nu merge conectat la wifi, driverele sunt instalate cu exceptia la PCI Encryption/Decryption Controller.
Am incercat sa reinstalez driverele si windows-ul si tot aceeasi problema
Stie cineva cum pot sa il fac sa se conecteze la internet?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si "exceptia" aia de ce nu e instalata?

| Zaygon a răspuns:

Incearca sa il legi pe fir la internet si cauta drivere mai noi. Ce drivere de wireless ai incercat sa instalezi si ce wifi card are?

| BigTiger explică (pentru Zaygon):

Cardul se numeste Qualcomm Atheros AR956x si alte drivere nu am incercat.

| Zaygon a răspuns (pentru BigTiger):

Bun. A mers vreodata wifi-ul pe acel laptop? Ce windows ai? O solutie e sa instalezi un driver de wifi de la Intel. In general alea de la Intel sunt compatibile cu unele Qualcommuri ca si eu am avut si cel de la Intel imi era compatibil. Eu am renuntat la wifi cardul de la atheros acum doua saptamani ca era jalnic si am trecut pe un Intel.

| ovidiu68 a răspuns:

Bios setup /enable wireless/wlan

| TinauRobert a răspuns:

Cauta in jurul notebook-ului poate are vreun buton.Asa am avut eu si credeam ca sa stricat.Sau daca ni ii asta incearca cu Fn+F2

| BigTiger explică:

Chestia cu bios-ul nu merge e activ dar arata la fel, iar exceptia nu e instalata pentru ca nu stiu de unde sa o iau.
La Windows Mobility Center butonul de la wireless e inactiv adica nu poate fi apasat.

| BigTiger explică:

Fn+f2 nu merge iar butoane in jurul lui nu are