| 007IceZone a întrebat:

am un router hg655b in fine faza e ca am o viteza de download de 1.1 mb/s chiar si 2mb/s si de upload 700kb/s iar cand downloadez ceva nu urca mai mult de 100 kb/s ce trebuie sa fac ca sa ajung macara la 1mb/s plzz help! dau funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce abonament ai? tehnologia ADSL (telefon fix nu fibra) ruleaza pe 20 de mega in zona ta probabil si viteza este mereu de 10% din cat arata abonamentul, deci daca ai net power 20 de mega downloadezi cu maxim 2.0 si la upload ai 2 mega si 10 din 2 mega upload inseamna 0.200 kilo maxim, eu am 75 de kilo si nu plang ca tine si download 1.2