| DAnc3 a întrebat:

am un smart tv Philips si pur si simplu nu se conecteaza la internet, adica bag cablu lan selectez obtinere automata se configureaza spune ca merge dar cand dau sa intru pe net nu merge. Mentionez ca am router de la romtelecom cu ip static.

3 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Buna!
Acest tip de solicitari specializate pot fi tratate prin apel la numarul Asistenta IT 0903903903 - detalii despre tarifare aici: http://www.romtelecom.ro/asistenta/asistenta-0903903903
Multumim

| manuel72 a răspuns:

Daca ai router, smart tv-urile au modul wireless.Incearca sa-l conectezi asa.

| DAnc3 explică (pentru manuel72):

Crezi cas prost? Pai normal ca-l conectam naibii prin wifi dar unele smart-tvuri de la Philips necesita adaptor special care costa vre 250 de lei dar stiu ca merge si prin lan.