| Scutariu_Alin_1996 a întrebat:

am vrut sa`mi setez o rezolutie la monitor mai mare decat cea initiala, respectiv 1280-1024, rezolutia am vrut sa fie 1600(nu mai tin minte cu exactitate),dupa ce apasam apply,ledul intra in stand by si aparea out of renge,respectiv date despre rezolutie, am tot incercat rezolutia respectiva pana mi-a zis ca daca vreau sa o aplic sa dau "DA" pentru a restarta pc-ul,dupa restart windowsul se deschidea dar nu se vedea nimic pe ecran,aparea din nou OUT OF RENGE,si date despre rezolutie si asa ramane.cum pot remodifica rezolutia fara sa schimb windowsul, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Apesi f8 la pornirea pc si dupa ce apar mai multe optiuni selectezi "enable vga mode" intri in windows selectezi rezolutia acceptata de monitor si dai restart.

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Setarile de rezolutie facute in safe mode nu se pastreaza dupa restart.

| pozeanimate a răspuns:

Intra in safe mode si incearca sa setezi rezolutia care a fost buna
restart /f8 /safe mode