| narutohokage_2642 a întrebat:

As dori sa stiu daca se pot trimite mesaje cu numar ascuns
(sa nu apara numarul meu in telefonul mobil al destinatarului) si daca se poate cum pot face si eu asta.
P. S.: ofer funda primei persoane care da raspunsul corect.
Arigato!

3 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Se putea inainte cu *RI#. Acum insa nu se mai poate. Singura solutie este sa ii dai mesaj de pe un site care iti ofera posibilitatea de a trimite sms-uri gratuite, si atunci nu va stii al cui este numarul. De exemplu:
http://www.moove.ro/
Dupa ce te inscrii, pentru a verifica daca merge asa, da-ti tie intai un mesaj si vezi cum apare.

| narutohokage_2642 explică:

Intrebarea a fost un test ^_^
Mai exista, totusi, o modalitate de a face asta, dar functioneaza numai in reteaua Orange. Se introduce la inceputul mesajului *xc*# dupa care se scrie textul. In telefonul destinatarului (tot in reteaua Orange) nu va aparea nr. de telefon de la care a primit sms-ul.
Voi acorda funda lui emanuellex deoarece are un raspuns bun.

| danyfear a răspuns:

Nu se pot da mesaje cu numar ascuns in nici-o retea de telefonie din Romania.