| monikacos a întrebat:

as dori sa stiu si eu de ce atunci cand intru pe internet sa caut ceva se blocheaza laptopul pentru cateva secunde. am schimbat de curand windowsul, am pus windows 7. asptept raspuns. multumesc.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sunt mai mulți factor ce ar cauza asta.
Windows contrafăcut
Windows legal dar ai pus loader la el
Soft contrafăcut ce conține programe ce transmit date pe internet
Ai un hardware neconform cu sistemul de operare ales(exemplu: ai innstalat Windows 7 pe un hardware de Xp)
Remediu.Folosește soft și Windows legitim și legal precum și optimizează sistemul, că NU tot ce e implicit e bine
Apoi dacă nu ai hardware pentru Windows 7, folosește un OS care să fie suportat real nu comercial de configurația ce o ai
Dacă nu ai curătat laptopul de praf ar fi o idee bună s-o faci.te va costa maxim 100ron asta.
Succes

| zozo74 a răspuns:

Atunci este foarte probabil ca aiu problema cu HDD care se blocheaza din cand in cand, de reparat nu merita folosesteli si cand se va opri in totalitate (se blocheaza definitiv) schimbi HDD pretul de la 150-400 de Ron Bafta Fundita