| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Aș vrea părerea voastră în legatură cu o achiziție pe care urmează să o fac.Ce credeți că merită să-mi iau: un Samsung Galaxy S4 nou sau un Htc One M8(second hand de pe la jumate.ro)? Dau funda celui care îmi aduce argumente

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Din orice punct de vedere M8 castiga. S4 nu suporta retele 4G...asta cel putin conform Gsmarena. La partea de hardware tot M8 e mai bun. M8 are si fast battery charging.
Singurul plus al lui S4 ar fi ca e nou (unde ai mai gasit tu S4 nou?) si probabil ca vine cu garantie pe cand la M8 trebuie sa ai incredere ca a fost intretinut bine.

| Costy_Regele_1991 explică (pentru dfeel):

Da, ai mare dreptate am găsit un S4 pe Okazii.ro care spune că e nou și sigilat dar are garanție doar 3 luni și costa 850 de lei, iar un HTC one M8 îl găsesc ușor la un preț de 800-850 lei în stare foarte bună.Eu aș merge tot pe M8 deoarece e un telefon din 2014 față de S4 care e din 2013, și mă gândesc că M8 are un sistem de operare mai mare totuși.și am înțeles că e mai bun și decât S5 dapăi decât S4.Mulțumesc de răspuns, primești funda