| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastră pentru o achiziție pe care urmează să o fac.Care vi se pare mai bun Huawei P8 Lite sau Samsung Galaxy S4? Va rog să veniți cu argumente ca să pot să-mi dau seama pe care să-l cumpăr.Mersi :*!

Răspuns Câştigător
| OnePiece a răspuns:

P8 lite > Galaxy S4.

Ia-ti telefoane aparute mai recent. Lui P8 lite ii poti face upgrade la Marshmallow si posibil Nougat pe viitor. Are si camere mai bune mai ales cea frontala. Galaxy S4 nu mai merita, e un telefon vechi de 3 ani.

Ca e telefon facut de chinezi asta nu prea conteaza, sincer. Exista multe firme chinezesti care se pricep la telefoane, iar Huawei e brand-ul de top...

Concluzie: P8 lite

5 răspunsuri:
| Adutzu2 a răspuns:

Clar Samsung, Huawei e chinezarie care se strica repede.(o spun din experienta). S4 e chiar foarte bun!

| Costy_Regele_1991 explică (pentru Adutzu2):

Am 2 colege cu Huawei P8 Lite și uneia i s-a blocat rău de tot și mergea foarte sacadat..Mulțumesc pentru răspuns!

| Clorox a răspuns (pentru Adutzu2):

Tu stii macar ce inseamna chinezarie? Cine crezi ca produce telefoane Samsung? Tot chinezii, mai bine zis coreeni de sud!
Si bingo, au cele mai tari telefoane din lume! Huawei este o marca foarte buna, o stiu din propria experienta, daca tu ai virusi in el si milioane de aplicatii normal ca ''se strica repede''!
Invatati inainte sa vorbiti despre un domeniuwinking

| Adutzu2 a răspuns (pentru Clorox):

Ma faci sa rad! Daca taceai filozof ramaneai! Stiu ca seamana intre ei dar chinezii nu sunt si coreeni de sud desteptule! Sunt tari total diferite. Huawei e firma chinezeasca adica Made in China. Doua rude de ale mele au avut telefon Huawei si ambele s-au bulit din cauza pieselor chinezesti.

| Clorox a răspuns (pentru Adutzu2):

Stiu ca corea nu are legatura cu china, am zis chinezi referindu-ma la (Chinezarii), dar vad ca vorbesc cu peretii laughing
In fine, nu ma intereseaza ce spui, daca tu nu intelegi e treaba ta, acum daca ai avut un telefon de la Huawei de 200 lei normal ca este de tot rasul, Ia-ti unul la 3000 atunci sa-mi spui ca-s proastewinking