| caroline27 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un telefon ..Eu m-am gandit la HTC ONE M8 sau iPhone 5S. Puteti sa-mi spuneti pe care sa-l iau, si de ce? Dau funda happy
P.S Un raspuns care sa ma convinga.

Răspuns Câştigător
| ionutyoyo a răspuns:

Toti cei care spun ca ios-ul nu e bun sunt aia care nu ai tinut niciodata un iphone in mana, si nu vb aiurea chestia asta am observato la multi, si stii care e culmea prostiei? ca odata ce siau luat primul iphone deja imi ziceau ca le e scarba sa mai pronute cuvantul "android" laughing

uite dc e mai bun ios decat android
1. Are un design superb. Fără umflături pe la mufe sau cameră, linii perfect finisate din materiale premium. O bijuterie care e și telefon.

2. Ecranul afișează culori naturale, nu mega saturate ca la orice Galaxy, de exemplu.

3. Nu are nevoie de task managere și app killere pentru a rula decent, nu se blochează decât foarte, foarte rar, iar atunci e din cauza aplicațiilor, nu din cauza telefonului și a proceselor. Plus că dacă se blochează o aplicație pe iOS, se închide singură în mai puțin de o secundă, pe când la orice Android te simți ca la coadă la poștă, aștepți să dea o eroare, să poți face ceva, să închizi aplicația (dacă nu, force restart sau scoți bateria… din astea androidiene).

4. Sunetul se aude impecabil, căștile EarPods sunt fantastice, iar difuzorul și microfonul sunt de o claritate și o fidelitate nemaiîntâlnite. Nu suport căștile in-ear și n-am întâlnit telefon cu Android care să se audă mai bine/tare/clar decât iPhone 3GS-ul meu, darămite mai bine decât 5S. Îmi povestea cineva că doar două telefoane au sisteme de sunet perfect, Nokia N91 care utiliza un procesor de sunet Harman Kardon și orice iPhone. Repet, sunetul de la iPhone 5S este perfect, incredibil de clar și are un bass nemaiauzit! Recomand piesa asta pentru ascultat la căști.

5. Claritatea foto/video – Nu spun nimic de filmarea în slow motion, ci doar că nu iegzistă telefon care să facă poze atât de clare, chiar și cu camera frontală. Poză făcută cu camera principală, de 8 MP (JPG) și poză făcută cu camera frontală de 1.9 MP, noaptea, în club, ajutat de luminile unor camere video de TV, dar ce vreau să observați este claritatea (JPG).

6. Totul se mișcă fluent, nu agață, nu se vede sacadat. Rulează fin și lin.

7. Multe aplicații sunt făcute special pentru iOS, unele rămân mult timp sau de tot, disponibile doar pentru AppStore, altele scapă și în Play Store, într-un final. (remember Instagram or Flappy Bird?). Plus că aplicațiile sunt desenate mult mai bine pentru iOS, poate și pentru că au doar două rezoluții pentru care trebuie să facă design pentru mobile.

8. Fără viruși, deci nu e ai nevoie de un antivirus + că orice aplicație cere mai întâi permisiunea de a accesa agenda/microfonul/camera etc, nu o face by default după ce ai dat install.

9. Sisteme hardware și software stabile, nu ca la Android unde după câteva luni telefonul nu mai merge la fel ca la început. Se vede diferența dintre un produs premium, de top, și niște produse bune, dar care nu excelează.

10. Pentru bateria care ține neașteptat de bine (la iPhone 5S) – nu pierde procente aiurea pe timpul nopții, se încarcă super repede (în mai puțin de două ore, de la 0 la 100%).

na..acum faci cum vrei, ia-ti ce vrei ...doar sa nu iti para rau dupa ca ai dat bani pe prostii (aici ma refer la android bineinteles)

funda?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

HTC. Iphone e brand de fite, doar numele ii face banii...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One M8 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune!

| DrTerrible a răspuns:

Pai depinde de ce gusturi ai, daca inainte ai m-ai avut iphone ti-ar fi m-ai usor sa treci tot pe iphone. Htc e m-ai complex, m-ai bun in foarte multe privinte... iphone e in general m-ai de fite, design. Daca vrei sa poti face m-ai multe chestii pe telefon decat sa vorbesti ti-as recomanda HTC, daca vrei un telefon de fite iphone!winking bafta

| MadagasHardwell a răspuns:

Clar HTC!

| ionutyoyo a răspuns:

Nu te lua dupa ei happy iti recomand iphone-ul, nu compara ios cu android laughing

| caroline27 explică (pentru ionutyoyo):

Nu am mai avut iOS..Ai putea sa mi explici de ce?

| caroline27 explică (pentru ionutyoyo):

Exact ceea ce voiam sa aud. Acum am mai multe motive pentru a lua iPhone-ul.Multumesc multtt! Un raspuns complex si adevarat.

| ionutyoyo a răspuns (pentru caroline27):

happy ma bucur ca ti-am fost de ajutor happy adauga-ma la prieteni si dupa ce til cumperi sa imi spui daca am avut dreptate sau nu happy

| bursuc001 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Bună!

În cazul în care nu cunoşti Regulamentul TPU, îţi comunic că ai OBLIGAŢIA de a indica SURSA de copy & paste!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

NU mai reproduce diverse articole fără a indica şi linkul sursă!

În cazul tău, pasajele au fost COPIATE ( cel mai probabil ) de la linkul :
http://www.bunescu.ro/......-din-lume/

http://1top.ro/......one-uri-2/

Pe viitor, să indici SURSA de copy & paste!

Toate cele bune!

| ionutyoyo a răspuns (pentru bursuc001):

Ok,multumesc ca mi-ai spus

| bursuc001 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| ionutyoyo a răspuns (pentru caroline27):

Toti cei care spun ca ios-ul nu e bun sunt aia care nu ai tinut niciodata un iphone in mana, si nu vb aiurea chestia asta am observato la multi, si stii care e culmea prostiei? ca odata ce siau luat primul iphone deja imi ziceau ca le e scarba sa mai pronute cuvantul "android" laughing

uite dc e mai bun ios decat android
1. Are un design superb. Fără umflături pe la mufe sau cameră, linii perfect finisate din materiale premium. O bijuterie care e și telefon.

2. Ecranul afișează culori naturale, nu mega saturate ca la orice Galaxy, de exemplu.

3. Nu are nevoie de task managere și app killere pentru a rula decent, nu se blochează decât foarte, foarte rar, iar atunci e din cauza aplicațiilor, nu din cauza telefonului și a proceselor. Plus că dacă se blochează o aplicație pe iOS, se închide singură în mai puțin de o secundă, pe când la orice Android te simți ca la coadă la poștă, aștepți să dea o eroare, să poți face ceva, să închizi aplicația (dacă nu, force restart sau scoți bateria… din astea androidiene).

4. Sunetul se aude impecabil, căștile EarPods sunt fantastice, iar difuzorul și microfonul sunt de o claritate și o fidelitate nemaiîntâlnite. Nu suport căștile in-ear și n-am întâlnit telefon cu Android care să se audă mai bine/tare/clar decât iPhone 3GS-ul meu, darămite mai bine decât 5S. Îmi povestea cineva că doar două telefoane au sisteme de sunet perfect, Nokia N91 care utiliza un procesor de sunet Harman Kardon și orice iPhone. Repet, sunetul de la iPhone 5S este perfect, incredibil de clar și are un bass nemaiauzit! Recomand piesa asta pentru ascultat la căști.

5. Claritatea foto/video – Nu spun nimic de filmarea în slow motion, ci doar că nu iegzistă telefon care să facă poze atât de clare, chiar și cu camera frontală. Poză făcută cu camera principală, de 8 MP (JPG) și poză făcută cu camera frontală de 1.9 MP, noaptea, în club, ajutat de luminile unor camere video de TV, dar ce vreau să observați este claritatea (JPG).

6. Totul se mișcă fluent, nu agață, nu se vede sacadat. Rulează fin și lin.

7. Multe aplicații sunt făcute special pentru iOS, unele rămân mult timp sau de tot, disponibile doar pentru AppStore, altele scapă și în Play Store, într-un final. (remember Instagram or Flappy Bird?). Plus că aplicațiile sunt desenate mult mai bine pentru iOS, poate și pentru că au doar două rezoluții pentru care trebuie să facă design pentru mobile.

8. Fără viruși, deci nu e ai nevoie de un antivirus + că orice aplicație cere mai întâi permisiunea de a accesa agenda/microfonul/camera etc, nu o face by default după ce ai dat install.

9. Sisteme hardware și software stabile, nu ca la Android unde după câteva luni telefonul nu mai merge la fel ca la început. Se vede diferența dintre un produs premium, de top, și niște produse bune, dar care nu excelează.

10. Pentru bateria care ține neașteptat de bine (la iPhone 5S) – nu pierde procente aiurea pe timpul nopții, se încarcă super repede (în mai puțin de două ore, de la 0 la 100%).

na..acum faci cum vrei, ia-ti ce vrei ...doar sa nu iti para rau dupa ca ai dat bani pe prostii (aici ma refer la android bineinteles)

funda?

| ZexeQLanG1u a răspuns:

HTC ONE M8 il intrece pe iPhone 5S la toate capitolele, bateria dureaza mai mult, camera frontala a HTC-ului e de 5 megapixels, pe cand iPhone-ul are 1.2, procesor mai bun, plus e si mai mare. Si are si infrared, pe cand iPhone 5S nu are. Oricum, asta e doar un rezumat, dar la toate capitolele iPhone 5S edepasit de HTC ONE M8. Convinge-te :http://m.gadgets.ndtv.com/htc-one-m8-1357-vs-apple-iphone-5s-1028