| andreibaraian a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un microfon de birou, in care sa se auda decent, fara bazait si clar. Ce parere aveti de acest microfon http://www.pcgarage.ro/microfoane/somic/senicc-sm-098/? Daca stiti niste microfoane mai bune la un pret convenabil imi puteti da niste linkuri? Mersi anticipat. Dau Funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Nu ai ce sa faci cu un asemenea microfon.
1) Este mult prea mare si voluminos.
2) Are o forma tare ciudata.
3) Un asemea microfon nu este pentru PC este pentru altceva in niciun caz pentru PC.

Uite aici ceva mai potrivit pentru tine, tot de la Pc Garage.
http://www.pcgarage.ro/microfoane/hama/cs-463/

Funda?

| andreibaraian explică (pentru Eduarrdinno):

Eu as vrea sa raman pe acel microfon, dar vreau sa stiu daca se aude clar intr-un asemena microfon, avand in vedere ca e doar 40 de lei. Daca imi poti zice asta, primesti funda big grin

| Eduarrdinno a răspuns (pentru andreibaraian):

Da se aude clar, tinand cond ca are impedanta de 1.4 kOhm are un semnal fara distorsiuni. Se aude foarte clar.
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Nu imi vine sa cred ce tampenii ai putut scrie.
Cu cat microfonul e mai mare cu atat e mai bun.
Forma serios? Ce zici de forma acestuia http://www.amazon.com/Blue-Microphones-Yeti-USB-Microphone/dp/B002VA464S care e printre cele mai bune microfoane pc in raport calitate pret.
Si ba da este pentru pc, cele lungi sunt cele mai slabe si cele mai ieftine.
Ai recomandat un site care nu mai vinde acel produs.
Se vede ca ai raspuns doar pentru funda.