| Laur001 a întrebat:

Buna Tpu....Astazi mi-am schimbat DvD`Rw inainte aveam DvD Rom acum DvD`Rw. in fine! L`am schimbat si i-am pus mufa aia de legatura dintre DvD`Rw si placa d baza....am bagat mufa de la sursa in el si Cand bag Cd nu imi merge.adik il citeste dar nu imi apare in pc.De unde sa fie? Nu am bagat mufa bine in palca de baza cam pe unde ar venii? sau? thinking Mentionez e cam vechi dar atunci mergea foarte bine si e adus din India big grin fundita :*

1 răspuns:
| alecs89 a răspuns:

Pai nu cred ca ai pus bine firele intre DVD-rom si placa de baza. Am avut si eu problema asta cu un pc mai vechi si din cate stiu eu ai o mufa din sursa cu vreo 5 fire si una mai lata. Daca se deschide si invarte cd/dvd este alimentat deci nu e problema acolo. Poate fi de la mufa acea lata ori ai pus-o gresit pe placa de baza ori nu ai conectat-o la HDD.